Published On: 18 Shtator, 2016

Flaka habitet me emrat arab të shqiptarëve në Maqedoni

Botuesja e gazetës Koha Ditore në Prishtinë është shprehur e habitur me emrat arab të shqiptarëve në Maqedoni, njofton agjencia e lajmeve INA.

Ajo gjithashtu kritikon edhe emrat Italian dhe gjerman në Shqipëri e Kosovës.

“Nuk e di çka po ndodhë me neve si popull: në Shqipëri në modë emra italianë a gjermanë, në Kosovë, e posaçërisht në Maqedoni, emra arabë…

Nuk po e kuptoj pse, kur shqipja është aq e pasur sa për të dhuruar me mijëra emra të bukur…”,  shprehet ajo.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...