Published On: 29 Janar, 2016

Flaka e Janarit në Treviso të Italisë, me ORË LETRARE

Jemi në vigjilje të ORËS LETRARE, janë duke u bërë përgatitje përfundimtare me intensitet të shtuar. Tani më kanë konfirmuar ardhjen krijues shqiptar nga Italia, Sllovenia, Austria, etj.
Prezencën e vet e ka konfirmuar edhe poeti kosovar nga Peja, z.Agim Desku.
Shoqata Kulturore ILIRIA në kuadër të Flakës së Janarit mirëpret në ORËN LETRARE, poetin nga Kosova z.Agim DESKU, fitues i çmimit të parë në poezi në konkursin ndërkombëtar,il Premio speciale “Poesia dei Popoli” Milano 2014.i cili iu përgjigj ftesës sonë pozitivisht, andaj në emër të anëtarëve të Kryesisë se Shoqatës poetin në fjalë e falënderojmë dhe i dëshirojmë mirëseardhje dhe çaste të bukura poetike.
Gjithashtu, organizatorët e ORËS LETRARE, do të iu afrojnë vend-hapësirë edhe të gjithë të interesuarve që dëshirojnë të jen prezent për përcjelljen e këtij evenimenti.
Jeni të mirëpritur!
Shoqata Kulturore ILIRIA & Shkolla Shqipe Treviso

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...