Published On: 5 Janar, 2016

Fjalët e Benitez për Zidane dhe lojtarët e Realit

Tashmë ish-trajneri i Real Madridit, Rafael Benitez, e ka falënderuar klubin për mundësinë që ia ka thënë që të punojë në Santiago Bernabeu, njëherësh i ka uruar sukses pasardhësit të tij, Zinedine Zidane.

Strategu spanjoll u shkarkua të hënën pas shtatë muajve në krye të Mbretërve dhe vendin e tij e zuri legjenda franceze që deri më tash e kishte drejtuar Castillan.

“Tash, kur ka përfunduar koha ime si trajner i ekipit të parë të Real Madridit, dua ta shfrytëzoj këtë rast t’u them lamtumirë të gjithëve në çfarëdo niveli në klub”, ka deklaruar Benitez duke thënë se është krenar që i ka drejtuar Los Blancos.

“Me gjithë ato që kam thënë që i kam akoma në mendje, dua të uroj shumë fat për Zinedine Zidane, pasardhësin tim dhe stafin e tij. Të gjithë lojtarëve, trajnerëve dhe stafit, si në Valdebebas dhe Bernabeu, jua uroj gjitha të mirat dhe shumë fat”.

“Me të gjithë respektin tim dhe falënderimet… Hala Madrid dhe asgjë më shumë”, ka përfunduar ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...