Published On: 16 Shkurt, 2016

Fjalë të mëdha thotë Ahmeti: Mëmëdhe të dua kështu si je, por kur të shoh të lirë do të dua edhe më mirë

Mëmëdhe të dua kështu si je,por kur të  shoh të lirë do të dua edhe më mirë. Sot Shkupin e dua me Hasan Prishtinën, e dua Shkupin dhe duam me Isa Boletinin, e duam Shkupin dardan, e duam Shkupin më shumë se dje, sepse e kemi Universitetin

Nënë Tereza, këto janë gjëra që preken. Këta janë vepra kapitale. A ka kujtim më të mirë për heronj tanë që përkujtohen me një Shqiponjë në mes të Shkupit.

Kështu e nisi fjalimin e tij, kreu i BDI-së Ali Ahmeti në ceremoninë e shpalosjes së shqiponjës dykrenore që do të qëndron në rreth-rrotullimin në lagjen e Topanës.

Nderkaq, kryetari i komunës së Cairit Izet Mexhiti tha se, “sot është 16 shkurti, dita e veteranëve të UÇK-së dhe pikërisht sot Shkupit po i kthehet krenaria”.

“Duke u falënderuar dhe përkulur në gjakun e dëshmorëve që shënojmë sot këtë 15 vjetor nga pjesë më e lavdishme e historisë së shqiptarëve në Maqedoni dhe bazuar në vizionin e Ali Ahmetit, dalëngadalë Shkupit po i kthehen vlerat shqitare e kombëtare”, theksoi ai. (INA)

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...