Published On: 5 Shtator, 2016

Fitojnë Spanja dhe Italia (Video)

Spanja dhe Italia kanë grumbulluar pikët e parë në fazën eliminatore për Kampionatin Botërorë ‘Rusia 2018’. Spanja shkatërroi Lihtenshtajnin duke e mposhtur me rezultat 8:0, derisa Italia mposhti Izraelin me rezultat 3:1.

Spanja është treguar shumë e fortë për Lihtenshtajnin duke e mposhtur me rezultat të thellë 8:0. Golat për ekipin e Julen Lopetegui i shënuan, Sergio Roberto, Vitolo si dhe nga dy Diego Costa, Alvaro Morata e David Silva.

Në anën tjetër edhe Italia ka rrëmbyer tri pikë në ndeshjen ndaj Izraelit, e vlefshme për Grupin G. Italia mposhti 3:1 Izraelin me golat e Pelle, Immobile dhe Candrevas, derisa për vendasit golin e nderit e shënoi Ben Chaim. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...