Published On: 6 Janar, 2016

Fitojnë Fiorentina dhe Juventus

Fiorentina ka marrë pozitën e parë në Serie A, ndërsa Juventus ka mposhtur Veronan me rezultat të thellë 3:0.

Fiorentina ka mposhtur në udhëtim Palermon me rezultat të ngushtë 3:1, për të kaluar në krye të kampionatit në Serie A.

Dy gola për Fiorentinën i shënoj sulmuesi Ilicic dhe një tjetër Blaszczykowski, ndërsa golin e vetëm për Palermon Gilardino.

Pas kësaj fitoreje Fiorentina ngritët në vendin e parë me 38 pikë, 2 më shumë se sa Inter dhe Juventus, por që skuadra e Mancinit ka një ndeshje më pak.

Fitore të merituar ka shënuar edhe Juventus, që mposhti Veronan me rezultat të pastër 3:0, me golat e Dybala, Bonucci dhe Zaza.

Pas kësaj fitoreje Juventus mbetet në vendin e tretë me 36 pikë, aq sa ka edhe Inter me një ndeshje më pak

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...