Published On: 9 Janar, 2016

Fitojnë Arsenal e Manchester City, kalojnë më tej në FA Cup (Video)

Arsenali dhe Manchester City kanë kaluar në fazën tjetër të FA Cup pasi kanë mposhtur Sunderlandin respektivisht Norwich Cityn.

Arsenali përmbysi gjithçka ndaj Sunderlandit  duke fituar në fund me rezultat 3:1. Golat për skuadrën e Arsene Wenger i shënuan Joel Campbell, Aaron Ramsey dhe Olivier Giroud. Ndërsa për mysafirët shënoi Jeremain Lens.

Manchester City nuk e pati të vështirë përball Norwich Cityt. Edhe përkundër se luajtën si mysafirë, ata fituan lehtësisht me rezultat të pastër 3:0. Golat i realizuan Sergio Aguero, Kelechi Iheanacho dhe Kevin de Bruyne.

Pas këtyre fitoreve, Arsenal e Manchester City, kualifikohen në fazën tjetër të Kupës së Anglisë. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...