Published On: 26 Shkurt, 2016

Fisnik Ismaili: Sa eshnat nëpër varre janë rrotullue sonte, por mallkimi i të vdekunve ka me i njekë!

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Fisnik Ismaili, është shprehur i mllefosur pas zgjedhjes së Hashim Thaçit president, raporton GazetaBlic.

Ai ka thënë se mallkimi i të vdekurve të do t’i ndjekë këta qeveritarë, si dhe ka bërë të ditur se nuk do të ndalen.

Shikojeni të plotë shënimin e tij:

Sa eshnat nëpër varre janë rrotullue sonte, nuk e keni as idenë ma të vogël. Por mallkimi i të vdekunve ka me i ndjekë këto krijesa, sepse njerëz për mue nuk janë ma, deri sa të janë gjallë. E jeta është e gjatë. Fort e gjatë.

Edhe neve keni me na pasë qaty, para hundëve, me ua kujtue çka po i bani këtij vendi, e këtij populli, e këtyne fëmijëve, çdo minutë, çdo orë, çdo ditë, javë, muej e vjet, deri t’ia ktheni borxhin një ditë atyne që nuk frymojnë ma.

Njerëzit e mirë e humbën një betejë të fëlliqtë sot, por lufta ka me vazhdue, e me u fitue pastër, sepse s’kemi me u ndalë. Jo!

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...