Published On: 24 Shkurt, 2016

Fisnik Ismaili: Ja kush i dogji veturat e gruas së Memli Krasniqit dhe Bajram Gecajt!

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismajli ka thënë se veturat e gruas së ministrit Memli Krasniqi dhe të gruas së zëvendësministrit Bajram Gecaj, u bën nga SHIK-u. Ai në një shënim në Facebook, ka thënë se në shesh, është vendi që këto të zeza të ndalen njëherë e përgjithmonë.

Shënimi i plotë i Ismajlit:

Adem Grabovci, baba i atyne dyve, kah mundohet me mbledhë nënshkrime për me mbajtë seancë të jashtëzakonshme për me e zgjedhë Hashën Presidaent, Kadra TRI HERË e shtin në votë një ratifikim marrëveshje, se nuk iu bajshin 2/3 e votave. Pa opozitën, Kuvendin po e bajnë llugë, me i çue proceset tutje, me zor, me forcë, si çdo herë.

E hajt, rastësi po ju duket kallja e dy kerreve të grave të zyrtarëve të qeverisë, a? Edhe qëllimisht grave, qëllimisht me i tronditë qytetarët, qëllimisht për me e terhjekë vëmendjen prej të zezave që po ndodhin në Kuvend, bash kur opozita është nxjerrë jashtë me dhunë.

Nuk duhesh me e shpikë ujin e nxehtë për së dyti, për me i ba veprimet e flliqta që i kanë ba plot herë regjimet e ndryshme diktatoriale nëpër botë. Veçse SHIK-u i ban shumë ashiqare, shumë fëlliqtë, edhe ma qytetari nuk i han këto fore.

Në shesh, të dashtun, është vendi, me e ndalë një herë e përgjithmonë këtë të zezë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...