Published On: 11 Mars, 2016

Filmi “Shok” triumfon në festivalin e Kolorados (Foto)

  • Historia që e preku sivjet ceremoninë The Oscars po vazhdon me suksese.

Filmi “Shok” me regji nga Jamie Donoughue dhe me aktorët kryesorë Lum Veselin e Andi Bajgorën ka fituar çmimin për filmin më të mirë të metrazhit të shkurtër në Boulder International Film Festival.

Festivali i cili ka zgjatur nga 3 e deri me 7 mars, ka mbledhur rreth vetes ajkën e filmave më të realizuar aktualisht, mes tyre edhe filmin 21 minutësh i cili u nominua për Short Film Live Action nga Akademia Oscars. Filmi ka pasur edhe shfaqjen e tij në Boulder Theater, në fillim të këtij muaji, shkruan kultplus.

Regjisori më i mirë në festival shkoi për Mark Craig për “Last Man on the Moon” ndërsa dokumentari më i mirë u zgjodh “Denali” nga Ben Knight.Boulder International Film Festival sivjet mbajti në Kolorado edicionin e 12-të.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...