Published On: 23 Janar, 2016

Filmi “Shok” i bëri bashkë Jahjagën Mustafën dhe Thaçin për të “qarë”!

  • Sonte, në hapësirat e hotelit “Swiss Diamonds”, është shfaqur premiera e mbyllur e filmit kosovaro-britanik, “Shok”, të cilit iu dha drita e gjelbër për nominimin në Oscar.

Mes krerëve të lartë institucionalë, për ta parë filmin ishte edhe zëvendëskryeministri Hashim Thaçi, i cili nëpërmjet Facebookut, i magjepsur, tha se filmi bëri të qajë çdonjërin në sallë.

“Sapo pash filmin Shok, të nominuarin e parë të Kosovës për Oskar. Bazuar në një ngjarje të vërtetë, trishtuese dhe zemërthyese, është film që na bëri tërë sallën të qajmë. Historia jone shërbehet mirë nga këta aktorë dhe ky ekip. Urime edhe regjisorit James Donoghue. HTH”, ka shkruar Thaçi.

Në këtë ngjarje ishte edhe presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, si dhe kryeministri Isa Mustafa.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...