Published On: 19 Prill, 2016
Bota |

Fillon votimi presidencial në New York

Në New York ka filluar votimi presidencial, përderisa demokratja Hillary Clinton dhe republikani Donald Trump po shpresojnë për fitore të mëdha në garën për Shtëpinë e Bardhë.

Votimi është hapur në orën 6:00 të mëngjesit dhe do të mbyllet në 9:00 të mbrëmjes .

 Me të drejtë vote në New York janë regjistruar 5.8 milionë demokratë dhe 2.7 milion republikanë.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...