Published On: 8 Shkurt, 2016

Fillon takimi te Presidentja, Mustafa, Thaçi e Haradinaj në tavolinë të përbashkët

Pas një kohe të gjatë, presidentja Atifete Jahjaga ka arritur që t’i ulë në një tavolinë të përbashkët pozitën dhe opozitën, edhe pse kjo e fundit e ndarë në qëndrime në këtë takim.

Në zyrën e presidentes Atifete Jahjaga, ka filluar takimi përmes të cilit po tentohet t’i gjindet zgjidhje krizës politike, raporton lajmi.net.
Aty po marrin pjesë kryeministri Isa Mustafa, zv.kryeministri Hashim Thaçi, dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj.
Prezentë në takim janë edhe ambasadori amerikan Greg Delawie dhe shefi i zyrtës së BE-së në Kosovë Samuel Zhbogar.
Gjithashu, në takim janë prezentë edhe përfaqësuesit e minoriteteve, duke përfshirë edhe Listën Serbe.
Ftesën e presidentes për takim e kanë refuzuar Vetëvendosje dhe Nisma. /lajmi.net
Takimi i lidereve politik te presidentja Atifete Jahjaga

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...