Published On: 23 Shkurt, 2016

Fillon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të opozitës (Foto)

Ka nisur tashmë seanca gjyqësore ndaj deputetëve të opozitës, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit, Faton Topallit dhe Albin Kurtit, raporton Indeksonline.

Të katër deputetët akuzohen për hedhje të gazit lotsjellës në seancat e Kuvendit të Kosovës gjatë sesionit vjeshtor të vitit të kaluar.

Deputeti i VV-së, Albin Kurti është sjellë nga policia për në gjykatë pasi që kishte urdhër për sjellje me detyrim pak orë pasi ai nuk ishte paraqitur në seancën gjyqësore.

Seanca e fundit, ishte me datë 15 të këtij muaji, por ajo kishte zgjatur vetëm pak minuta. Aq sa gjyqtari, Beqir Kalludra të konstatojë mos-praninë e të gjitha palëve, kështu që seancën e kishte shtyrë për sot./Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...