Published On: 10 Gusht, 2016

Fillon rebelimi i elektoratit të LDK-së: Kundërshtojnë demarkacionin dhe koalicionin me PDK-në!

Në kohën kur lideri i LDK-së, njëherësh kryeministër i vendit, Isa Mustafa po bën presion që të votohet demarkacioni me Malin e Zi, elektorati i kësaj partie ka filluar të rebelohet.

Është nëndega e Dobërçanit, njëra nga nëndegët më të mëdha të kësaj partie në Gjilan, që ka dalë kundër demarkacionit dhe kundër vazhdimit të qeverisjes me PDK-në, raporton Gazeta Blic.

 Reagimi i plotë:

JO DEMARKACIONIT NE VERSIONIN E HASHIMIT & STOP KOALICIONIT ME SHIK-UN.

Ne kryesia e Nëndeges pas takimeve të përditshme me votuesite LDK-së, dhe duke e parë mllefin e votuesve tanë, ata na kanë obliguar që ta ngrisim zërin për skandalet e njëpasnjëshme të PRONTO-së, me uzurpimet e çdo instituticioni publik, me krimet ekonomike, korrupcioni deri në fyt, me skandalin e pasaportave, vjedhjet e dosjeve në dhomen e dëshmive, dhe tani në fund edhe me demarkacionin me Malin e Zi.
Kërkojm nga kryesia qendrore e LDK-së, nga këshilli i përgjithshem,të mos vulos fajin e paraardhsve, mos të bëhet LDK-ja pjesë e shkatrrimit të shtetit nga PDK-ja dhe Shik-u, prandaj kërkojm që të mblidhet këshilli i përgjithshem, dhe ta diskutoj prishjen e koalicionit me Pronton, sa më shpejtë të prishet ky koalicion, aq më mirë do jet për vendin dhe LDK-në.
Përgjegjesi kryesore për gjendjen e mjerushme në vend mos ta merr LDK-ja, pasi dihet që përgjegjesi kryesore për gjitha të kqijat që po i kanosen vendit janë sponzorim i Shik-ut dhe PDK-së, pra kërkojm që LDK mënjëher të rishikoj poziten e vet ne koalicion me krimin dhe korrupsionin në mënyr që qytetaret ta dënojn këtë udhëheqje të PDK-së e cila është e zhytur deri në fyt në korrupsion.

Kryesia e Nëndeges
Forumi i Gruas
Forumi Rinor

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. hashimoviq mustafoviq veseloviq beqiroviq grabovcoviq cili i pari prej juve do ta mar plumbin ne mes te ballit a e keni mendu ndoj her keto e keni te sigurt garant i diaspores shiptare vetem ju jo por shumica e pdk dhe disa te ldk qata qe jan ne presion prej mustafoviqit se ai qe asht patriot i vendosur qe sasht shpifs e pranon dorheqjen por presionin nuk e duron

    Përgjigjiuni
    Pelqej(16) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...