Published On: 17 Shkurt, 2016

ESAT PASHA, poshtë, fillon protesta, Kurti qeveria po shkon (Live)

 

  • Albin Kurti, që i është bashkuar protestuesve tek vendi i grumbullimit tek biblioteka kombëtare, tha se kjo Qeveri do të shkojë, dhe se ‘Zajednica’ nuk kalon, ajo ka vdekur. Kurti tha se ka filluar pranvera dhe se për të gjitha vendos populli, sikurse për protestimin dhe vallimin e flamurit kombëtar.Ai tha se organizatorët i kanë dyfishuar kujdestarët që protesta të jetë paqësore, dhe se do të rrjedh sipas skenarit të qartë.Protestuesit nga Biblioteka do të lëvizin drejt sheshit “Zahir Pajaziti” dhe më pas drejt sheshit “Ibrahim Rugova”, ku do të mbahen fjalimet. Shqiptari.eu
    • Nga gazeta Express drejtpërdrejtë protestën e sotme të Opozitës para Qeverisë së Kosovës. Protesta do të përcillet hap pas hapi.

  • 13:48Flamujt kuq e zi në protestëFlamuj të shumtë kuq e zi janë parë në duart e protestuesve, të cilët janë mbledhur para Bibliotekës Kombëtare. Ata po bëhen gati që të nisen në drejtim të sheshit “Skënderbeu”, në protestën e thirrur në ora 14:00.Në anën tjetër Policia e Kosovës në shumicën e rrugëve është stacionuar me autoblinda.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...