Published On: 18 Shkurt, 2016

Fillojnë bisedimet mes Aubameyand dhe Unitedit

  • Manchester United kanë filluar bisedimet me sulmuesin e Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang.

Sipas Le 10 Sport, takimi i parë në mes të dy palëve u zhvillua disa javë më parë.

Udhëheqësit e skuadrës angleze janë duke punuar në blerjet e reja, pavarësisht fatit të Louis van Gaalit dhe Aubameyang është një ndër objektivat kryesore të ekipit, transmeton Telegrafi.

Aubameyang ka kontratë të vlefshme me Dortmundin deri në vitin 2020, ndërsa këtë sezon ka realizuar 30 gola në të gjitha garat.

Shefi ekzekutiv i Djajve të Kuq, Ed Woodward është duke përgatitur një ofertë 60 milionë euro dhe një pagë javore prej 200 mijë funte.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...