Published On: 3 Gusht, 2017

Filloi seanca solemne e Kuvendit, mungon koalicioni PAN (Video)

Seancën e Kuvendit të Kosovës i ka filluar punimet me rreth gjysmë ore vonesë, udhëheqjen e deputetit më të vjetër Adem Mikullovcit nga Vetëvendosje, i cili ka përshëndetur trupën diplomatike. Kryesuesi i seancës ka bërë një batutë duke cituar poezinë e Azem Shkrelit, se kur shikohet në pasqyrë disa herë i vjen ta pështyjë veten, dhe sipas tij shumë deputet të deritashëm, vërtetë e kanë merituar të pështyhen.

Ndërkohë, ka filluar puna e Kuvendit për formimin e Komisionit të përkohshëm parlamentar për verifikimin e mandateve, por pa praninë e koalicionit PAN.

Të gjitha partitë tjera kanë bërë propozimin e anëtarëve në Komision si Vetëvendosje Albulena Haxhiun, LDK Armend Zemajn dhe ka vazhduar me minoritetet.

Adem Mikullovci ka ftuar Qëndron Kastratin, si deputeti më i ri, që ti bashkohet në udhëheqje të seancës.

Ndërkohë që aty po mungon edhe deputetja më e re e Kuvendit, Teuta Rugova, e cila do të duhej ta ndihmonte Mikullovcin në drejtimin e kësaj seance. SHQIPTARI.eu

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...