Published On: 2 Mars, 2016

Filloi seanca për Ymerin e Selimin

Një fjalosje që u cilësua si sulm ndaj deputetit të PDK-së Bekim Haxhiu, nga ku ai morri lëndime të lehta trupore nga deputetët e VV-së, Visar Ymeri e Rexhep Selimi, ish-deputeti Florin Krasniqi dhe vozitësi Besart Bujupi, i ka sjell sot para Gjykatës dy nga figurat e larta të partisë më të madhe opozitare në vend.

Seanca ndaj Ymerit dhe Selimit ka nisur para pak çastesh, raporton ekipi i KosovaPress nga Pallati i Drejtësisë në Prishtinë.

I pranishëm në seancë gjyqësore është edhe vetë Bekim Haxhiu, i njohur si Kamishi.

Ata po gjykohen për rrahje të deputetit Haxhiu, që sipas prokurorisë kishte ndodhur më 28 qershor 2012 gjatë një pauze pas një debati në Kuvendin e Kosovës. /KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...