Published On: 2 Shkurt, 2016

Fiks Fare: Greqia e ushqen Shqipërinë me pula për skartim

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka urdhëruar pezullimin për dy javë të importit të shpendëve të gjalla, pas denoncimit mbrëmjen e së hënës në emisionin “Fiks Fare”, ku tregohej se si pulat për skartim në Greqi përfundonin në tavolinat tona.

“Ministri i Bujqësisë ka urdhëruar edhe inspektimin veterinar të detyrueshëm të shpendëve në kufi, deri në garantimin dhe verifikimin e origjinës”, thuhet në një komunikatë për shtyp.

“Fiks Fare” bëri një tjetër investigim, duke çuar gazetarene tyre në Janinë ku ndodhen një numër i madh pularish. Ajo tentoi sërish të blejë atë lloj pule që është për skartim, pula të cilat edhe sot nuk lejohen të hyjnë në vendin tonë.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Festim Tepelena thotë:

  do me then, e fusin vet helmin ne shpi, e han me buk… edhe pastaj thon a shtettttiii poshte, shteti korrputuar. Po pse ky qelbesira e fut helmin ne Shqiperi… njeri pa seder, pa cip

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Trum thotë:

  Kjo eshte pune e kontrollit kufitar te cilet paguhen per kete pune. Ne se hyjne pula te tilla do te thote se ka korrupsjon qe nga ministria ose qeveria, cfar rendesie ka ne se hyjne nga greqia, turqia apo india.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...