Published On: 14 Janar, 2016

FIFA – Zidane, kjo është e tepërt

  • Katër djemtë e trajnerit të Real Madridit, Zinedine Zidane, kanë hyrë në listën e zezë të FIFA’së.

Enzo, Luca, Theo dhe Elyaz Zidane, janë duke u hetuar nga FIFA pas dyshimeve se ata kanë bërë nënshkrime të paligjshme.

FIFA të enjten ka njoftuar se ka gjetur parregullsi të shumta në transferimin e futbollistëve nën 18 vjet te Real Madridi, ky dyshohet se në mesin e tyre janë edhe fëmijët e Zinedine Zidane.

Sipas FIFA-së, Real Madridi e Atletico Madridi kanë shkelur rregullat dhe do ta kenë të ndaluar regjistrimin e përforcimeve në dy afatet e ardhshme kalimtare, deri në verën e vitit 2017.

Mirëpo, mediat spanjolle shkruajnë se mbetet të shihet nëse sërish do të ketë sanksionime për klubin mbretëror pasi sipas AS e MARCA, djemtë e Zidane kanë hyrë në listën e zezë të FIFA’së. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...