Published On: 16 Maj, 2016

FIFA trondit Zvicrën: Shaqiri dhe Xhaka mund të luajnë për Kosovën

  • FIFA ka dhënë shpresa se Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka mund të luajnë për Kosovën.

E përditshmja zvicerane, SonntagsBlick ka kërkuar nga FIFA sqarim nëse lojtarët e përfaqësueses së tyre Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri mund të luajnë për Kosovën.

FIFA i ka kthyer përgjigje duke i thënë se kërkesat e tilla i shqyrton Komiteti i Statutit të Lojtarit, duke i dhënë kështu shpresa Kosovës.

Pavarësisht kësaj, kryetari i Federatës Zvicerane, Peter Gilliéron ka thënë se nuk ka gjasa që lojtarët që kanë luajtur për Zvicrën, në një të ardhme të mund të luajnë edhe për Kosovën.

Xhaka e Shaqiri ende nuk janë deklaruar rreth të ardhmes së tyre në përfaqësuese, pasi janë të koncentruar në Euro 2016. /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...