Published On: 14 Janar, 2016

FIFA ndalon transferimet për Realin dhe Atletico Madridin

FIFA ia ka pamundësuar Real Madridit dhe Atletico Madridit që të bëjnë transferime në dy afatet e ardhshme kalimtare.

Këtë vendim FIFA e ka marrë pasi dy klubet e Madridit kanë thyer rregullat për transferimin dhe regjistrimin e lojtarëve nën moshën 18-vjeçare.

“Dy klubet kanë thyer disa rregulla lidhur me transferimet ndërkombëtare dhe regjistrimin e lojtarëve të mitur dhe çështjeve tjera lidhur me pjesëmarrjen e lojtarëve nëpër gara”, thuhej në komunikatën e FIFA-s.

Ky vendim do të thotë se Reali dhe Atletico nuk do të kenë të drejtë të transferojnë lojtarë deri në verën e vitit 2017.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...