Published On: 28 Korrik, 2016

FIFA me dokumentar për Kosovën (Video)

Samir Ujkani, Bersant Celina, Albert Bunjaki dhe kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokri, janë personazhet në dokumentarin e shkurtër të realizuar nga FIFA

FIFA e ka realizuar një dokumentar të shkurtër për ndeshjen e parë të Përfaqësueses së Kosovës në futboll, pas pranimit në UEFA dhe FIFA.

Kapiteni Samir Ujkani, sulmuesi Bersant Celina, trajneri Albert Bunjaki dhe kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokri, janë personazhet në dokumentarin e shkurtër të realizuar nga FIFA, të cilët tregojnë ndjesinë e debutimit në një ndeshje zyrtare, transmeton Gazeta Express.

Përfaqësuesja kosovare u ndesh me Ishujt Faroe, duke shënuar fitore me rezultat 2:0.

Për më shumë shikoni videon:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...