Published On: 28 Janar, 2016

FIDAN SEJDIU NGA ROGANA, PJESË E PËRFAQËSUESES SË SHPRESAVE

  • FIDAN SEJDIU NGA ROGANA, PJESË E PËRFAQËSUESES SË SHPRESAVE

Përfaqësuesja shpresa e Kosovës ka udhëtuar për në Turqi, ku do të qëndrojë 10 ditë. Në kuadër të këtij turneu, Kosova do të përballet me Bahreinin, Arabinë Saudite, Ukrainën, Azerbajxhanin dhe Turqinë.

Pjesë e përfaqësueses së Kosovës është edhe një talent nga Rogana, 20 vjeçari Fidan Sejdiu. Fidani qysh në moshën 6-vjeçare është kyçur në shkollën e futbollit “Drita” në Gjilan, ku ka luajtur rregullisht me grupmoshën e tij.

Si 14 vjeçar është pranuar në përfaqësuesen U15 të Kosovës. Pastaj në U17 dhe U19, ndërsa edhe tani në një konkurrencë të fortë, ka arritur ra sigurojë një vend edhe në përfaqësuesen U21 të Kosovës.

Kamenica Press's photo.
Kamenica Press's photo.
Kamenica Press's photo.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...