Published On: 25 Shkurt, 2016

FFK-ja demanton De Biasin për kosovarët e Kombëtares

  • Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka mohuar fjalët e seleksionuesit të Kombëtares së Shqipërisë, Gianni de Biasi, se ekziston një marrëveshje mes Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) dhe asaj të Kosovës, që kjo e fundit të mos ftojë futbollistët kosovarë të Kombëtares kur të pranohet në UEFA dhe në FIFA.

De Biasi, të mërkurën, në një intervistë për mediet huaja, ka thënë se asnjë futbollist kosovar nuk do të largohet nga Shqipëria pas pranimit të Kosovës në UEFA e FIFA, pasi për këtë ka një marrëveshje, transmeton Koha Ditore.

Por nënkryetari i FFK-së, Agim Ademi, ka thënë se një marrëveshje e tillë nuk ekziston.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...