Published On: 24 Gusht, 2016

Fevziu: Basha duhet të ketë gati një paketë masash për të ruajtur votat

Gazetari Blendi Fevziu në një analizë publikuar në portalin “Opinion.al” mendon se kreu i opozitës Lulzim Basha duhet të bëjë gati një paketë masash për të ruajtur votat në zgjedhjet që pritet të mbahen këto ditë për Bashkinë e Dibrës.

Fevziu thotë se i duhet dhënë fund një historie qesharake të vjedhjes së votës dhe se zgjedhjet e pjesshme të Dibrës duhet të jenë parathënia e zgjedhjeve të ardhshme të Qershorit.

Opozita duhet të ketë gati një paketë masash, që vlejnë jo vetëm për këto zgjedhje, por më afatgjatë, mendon Fevziu.

“Të kushtueshme apo jo, masat që duhet të marrë qeveria në marrëveshje me opozitën duhet të jenë të tilla, që askush më, asnjëherë, të mos kontestojë zgjedhjet. Që Shqipëria ta mbyllë këtë kapitull dhe askush të mos besojë se ja kanë vjedhur votat, por ka humbur dhe askush të mos besojë se mund të mbetet në pushtet realisht me vota të vjedhura. Dhe kur them vjedhje, kam parasysh këtu çdo formë të saj, përfshi edhe blerjen e votës”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...