Published On: 4 Maj, 2016

Fetah Rudi: Fatmir Limaj urdhëroi vrasjen time

Anëtari i kryesisë së LDK-së në Malishevë Fetah Rudi ka deklaruar për herë të parë emrin e personit i cili sipas tij ka dhënë urdhrin për vrasjen e tij.

Ai në emisionin “Republika” me Dardan Gashin, në Tribuna Channel, duke folur për tentim vrasjen që i është bërë, ka pohuar se Avni Zogaj, i njohur si dëshmitari X në rastin “Kleqka” i ka rrëfyer atij se kishte marrë urdhër direkt nga Fatmir Limaj për ta vrarë atë.

Anëtari i kryesisë së LDK-së, më tej ka deklaruar, se   personat që e kanë përcjellur atë gjatë gjithë kohës në aktivitetet e tija politike si anëtar i LDK-së, para atentatit të tij, kanë qenë njerëz të SHIK-ut.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-deshmi-te-reja-edhe-dy-vrasje-rendojne-per-azem-sylen-dhe-skuadren-e-vrasjeve-gazetari-berbatovci-eshte-ekzekutuar-ne-shqiperi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...