Published On: 25 Prill, 2016

Festojnë lindjen e djalit, vdes babai dhe 22 tjerë pas ngrënies së ëmbëlsirave të helmuara

23 persona kanë vdekur dhe dhjetëra tjerë janë helmuar në një lokal me ëmbëlsira në qendër të Pakistanit.
Umar Hayat, një banorë i zonës Karor Lal Esan, ka blerë disa ëmbëlsira për t’i shpërndarë ato në mesin e shokëve dhe familjes, me rastin e lindjes së nipit të tij, transmeton lajmi.net.

Por festimi i tyre doli të jetë jetëshkurtër, me ç’rast po të njëjtën ditë pas lindjes së nipit të tij vdiqën 23 tjerë.

Policia ka raportuar se në mesin e të vdekurve është edhe babai i foshnjës dhe shtatë dajë të tij.

 Rameez Bukhari, një oficer i lartë i policisë ka konfirmuar se deri tani kanë arrestuar tre persona që punonin në atë lokal, dy vëllezër që e drejtonin dhe një punëtor.

Dyshohet se pa dashje, ëmbëlsirave iu është shtuar pesticide për tu bërë të ëmbla.

Policia është në pritje të rezultateve në testimin laboratorik, megjithatë të arrestuarit janë ende në mbajtje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...