Published On: 3 Maj, 2016

“Festë në Prishtinë, zemërim në Beograd”: Kështu e komentojnë kroatët pranimin e Kosovës në UEFA

Mediumi kroat Jutarnji.hr, transmeton Telegrafi, nëpërmjet një artikulli të saj ka shkruar edhe rreth pranimit të Kosovës në UEFA.

Siç shkruan ky medium, tanimë edhe siç dihet, me 28 vota pro e 4 kundër, pas një votimi të fshehtë në Budapest, Kosova është pranuar në UEFA!

Me këtë vazhdon ky medium, pas dhjetë ditësh Kosova do të duhej të pranohej edhe në FIFA.

Ajo që bie në sy tek ky medium është momenti kur ata edhe e parashikojnë një takim ndërmjet dy përfaqësueseve, të Kroacisë dhe Kosovës, në kualifikimet e Kampionatit Botëror në Rusi, i cili do të mbahet më 2018. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...