Published On: 27 Prill, 2016

Festë në familjen Haradinaj (Foto)

Sot është një ditë shumë e veçantë për familjen Haradinaj, kjo pasi që djali i Ramush Haradinajt ‘Gjini’ feston ditëlindjen e 12-të, shkuran Gazeta Blic.

Nëna e Gjinit, Anita Haradinaj po në këtë ditë ka bërë një shkrim mjaftë të veçantë në të cilin tregon dashurinë qe ka për të birin po ashtu dhe me emocione të mëdha tregon se si ndjehet ajo sot.

Ti erdhe ne kete bote per te permbushur jeten time. Me ty mesova te qaj, mesova te qesh, mesova te lumturohem pafundesisht, me ty mesova shqetsimin, buzeqeshjen. Ishim bashkeudhetare ne cdo shteg jete!!!Ne u rritem bashke, u beme shoke te pandare!!! Me ty mesova dashurine e pafund!!! Ti me dhe titullin me te bukur ate te t’qenurit Nene!!! Ti je vet jeta ime, te dua pafund e pa kufij, engjulli Im! Sot je bere 12 vjec, bashke do te mesojme per dashurickat e para ne Jete, bashke do te perjetojme simpatine e pare, bashke do njohim Fiziken e Kimine, bashke do buzeqeshim kur dalim mire ne Teste shkollore e bashke do qajme per ndonje note te keqe!!! Do rrugetojme bashke, si dy shoke, do jem gjithmone nga mbrapa edhe atehere kur Ti mendon qe nuk te duhem me, per t’e bere te pamunduren Qe te t’dhuroj ato qe ti mi dhurove mua!!! Gezuar Ditelindja, Gjin, Kryevepra Ime, bota dhe jeta ime!!! Gezuar”, janë këto fjalët e Anitës dedikuar djalit të saj tashmë 12- vjeçar Gjin Haradinaj/GazetaBlic/

anita

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. asha thotë:

    Urime Gjinit edhe 100 ,por nuk me duket e ndershme qe cdo dtl.te qitet neper tv.e portale,sepse dikush se ka kashaten e gojes.E tmerrshme ktu duhet njihere e pergjithmone te vetedisohen kta njerez dhe mos te shesin mend ktu me pasuri kur te gjithe e dim se si e kane bere.A eshte e turpshme a kane ndjenja kta njerez kur femijet e tyre dalpohen ne shkolla ne rruge ne cdo gje,sif munden kta njerez si ooo kta duhet duhet fut nbiruc dhe tcofin nji nga nji aty idiotat
    ..

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...