Published On: 4 Korrik, 2017

Ferizajasi pret 200 mysafirë në shtëpinë e tij për festën e Pavarësisë së SHBA’së (Video)

Një familje nga qyteti i Ferizajt ka vendosur që festën e Pavarësisë së SHBA-së ta presë në një mënyrë të veçantë.

Duke qenë se kjo familje jeton e vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me dekorime të shumta të të gjithë ambientit të shtëpisë së tij në Kosovë, ku janë parë të dominojnë ngjyra të flamurit amerikan, kryefamiljari dhe organizatori i kësaj ndeje tha se pret sonte që në shtëpinë e tij të pranojnë rreth 200 mysafirë, të afërm e familjarë të cilët sipas tij nuk i ka takuar për pothuajse 30 vjet, transmeton Klan Kosova.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...