Published On: 26 Maj, 2017

Ferit Zekolli i bashkohet Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosje ka konfirmuar se pjesë e saj është bërë ish-basketbollisti kosovar, Ferit Zekolli.

“Lëvizjes Vetëvendosje sot iu bashkua edhe një figurë e shquar e sportit kosovar, Ferit Zekolli. Basketbollisti më i njohur shqiptar i të gjitha kohërave nga tash do ta fuqizojë edhe më shumë Alternativën e Lëvizjes në pjesën e sportit, me përvojën që ka në fushën përkatëse”, thuhet në konfirmimin e VV-së.

“Në takimin me kryeministrin e ardhshëm, Albin Kurtin, si dhe kandidatët për deputetë Xhelal Sveçla dhe Nexhat Kryeziu, Zekolli theksoi do të jep kontribut maksimal për ndryshimin e domosdoshëm që duhet të ndodh në Kosovës. E ky ndryshim, bëhet vetëm përmes angazhimit konkret – vetëm përmes Vetëvendosjes”, thuhet më tutje.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...