Published On: 16 Qershor, 2016

Ferid Agani: Jap llogari vetëm para Zotit

Ish-ministri i Shëndetësisë, tash ministër i Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor është ftuar sot në një tubim për të folur për lumturinë. Ai në fjalën e tij, bëri ndërlidhjen e ngushtë të lumturisë me religjionin duke thënë se burimi lumturisë vjen nga besimi në Zot dhe se shkenca do të ketë të pamundur që të realizojë atë që quhet shpirti, pasi që nuk mund të elaborohet si koncept.

Sot, ndaj ministrit Ferid Agani janë mbajtur dy ngjarje të rëndësishme që e akuzojnë atë në dy fronte:

Për këtë arsye, Insajderi, kur është hapur koha e debatit, e ka pyetur Aganin nëse ai ndihej përgjegjës që për shkak të këtyre akuzave, dhe nëse e ka në plan të jap dorëheqje.

Agani është përgjigjur se të dyja akuzat janë të paqëndrueshme dhe se nuk e ka ndërmend të jap dorëheqje.

“Jap llogari vetëm para Zotit”, ka thënë Agani, teksa organizatorët e ngjarjes Eudaimonia nga “Cyano’s Day”, kanë penguar gazetarin që të xhiroj përgjigjen duke ia ndalur telefonin.

Agani lidhur me kërkesën e qytetarëve për dorëheqje në rastin e Prizrenit dhe ngritjen e aktakuzës ndaj tij, ka thënë se nuk e ndjen vetën përgjegjës as si person e as si drejtues politik.

“Shoqëria civile dhe qytetarët mund të kërkojnë dorëheqje, por a e ndjej vetën përgjegjës për vdekjen, jo. Edhe a jap llogari para shoqërisë civile dhe një grupi qytetarët kur ka miliona të tillë, jo. Jap llogari vetëm para Zotit”, ka thënë Agani.

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Une nuk e dije se cka do te ndodhe tek ne ne Kosove por , e dije se 6-7 vite para se te arrestohej Ivo Sanader , kr/ min. kroat , per raste te njejte si ky i Ferid kafshe Aganit , ne Kroaci , banditin keqeperdirues kroat , e kane lidhe per traktor dhe e kane terhequr zvare neper rruget e Sllavonski Brodit.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
  • Mal Uka thotë:

   Z. Feri, Ky debil Ferid Vagani Po thot se veq para zotit
   ep pergjegjeje Tha se zoti e paska pase emnue minister
   Nese duhet te jape pergjegjesi para zoti E thuhet se
   para zoti epin pergjegjesi te vdekurit Atehere ket
   qene duhet me e kurtalise hu e me e ba xhenaze e me ia
   qu zotit le te merret me te ! Deri ku shkon marifeti
   i selam alejukumave Majmuna ! Ky jo agan po Orangutan!

   Përgjigjiuni
   Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Ky qe jep llogari vetem para zotit duhet te jete nje nga kopilat e turkut te infiltruar ne qeverin
  e Kosoves.Tipa te tille duhet te eliminohen sa me shpejt nga qeveria.
  Ndryshe ne Kosove do te kete konsekuenca te renda.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...