Published On: 10 Shkurt, 2016

Ferguson: Ky është trajneri më i mirë në Ligën Premier

  • Sir Alex Ferguson pas një kohe të gjatë ka folur për mediat britanike.

Ai ndër të tjerash ka zbuluar se cili trajner është më i miri në Ligën Premier.

Sipas ish-trajnerit të Manchester Unitedit, Mauricio Pochetino aktualisht po e impresionon me drejtimin e skuadrës së Tottenham Hotspurs, transmeton Telegrafi.

“Pochetino është trajneri më i mirë në Ligën Premier. Mënyra se si ai po e drejton skuadrën dhe se si ekipi po paraqitet nga ndeshja në ndeshje, e bën Pochetinon trajnerin më të mirë”, ka thënë ndër të tjerash Ferguson.

Tottenahm aktualisht gjendet në pozitën e dytë të renditjes tabelore të ligës elitare angleze me 48 pikë, përkatësisht ka pesë pikë më pak se lideri, Leicester City.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...