Published On: 3 Shkurt, 2016

Ferati e ndjenë obligim ta votojë Thaçin President

  • Për zgjedhjen e presidentit të Kosovës, respektivisht mundësitë e kryetarit të PDK-së, Hashim Thaci që të bëhet i pari i vendit, kanë debatuar deputeti i LDK-së, Sadri Ferati dhe ai i AAK-së, Pal Lekaj.

Ferati ka thënë se LDK-ja ka marr obligime me rastin e nënshkrimit të marrëveshjes së koalicionit me PDK-në, ku ka thënë se zoti Thaci ka gjasa të bëhet president.

“Nëse ka dikush ndonjë ide për ndonjë kandidat konsensual duhet të vijë t’i diskutojë në zyret e partisë e jo t’i thotë ku t’i bie ndërmend. Për momentin LDK-ja është në obligim pasi PDK-ja ka votuar kryeministrin, kështu LDK-ja e ka detyrën për votimin e presidentit nga radha e PDK-së”, tha Ferati në emisionin Info Magazine të Klan Kosovës.

“Deputetët e LDK-së nuk janë sot në politikë. Nëse janë 80 deputetë në sallë gjasat i ka t’i marr 61 vota, pasi 34 janë të vetat. Opozita asnjë kontribut nuk e kanë dhënë deri më tani vetëm kanë shkaktuar probleme”, tha Ferati.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...