Published On: 11 Prill, 2016

“Femrat shqiptare në Suedi”, e bëjnë me shtëpi familjen Rrustemi

Është bërë gati për banim shtëpia në Magure, ku do të jetojë familja 4 anëtarëshe e Halil Rrustemit, e cila deri më tani kishte jetuar në kushte shumë të vështira sociale.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ja-cili-deputet-ia-kalon-te-gjitheve-per-luksin-qe-bene/

 

Ndërtimin e kësaj shtëpie e mundësoi shoqata humanitare “Femrat shqiptare në Suedi”, me mbështetjen e Komunës së Lipjanit, shkruan lipjani.com.
Dje e vizituan shtëpinë, 6 nga 8 vajzat e shoqatës “Femrat shqiptare në Suedi”, të cilat e mundësuan ndërtimin e saj.
041016_lipjani_5

Arta Krasniqi, Albina Latifaj, Kadrije Tahiraj, Iliriana Hasani, Lindita Bajrami, Mira Gerxhaliu, Labeota Shala-Abrashi dhe Edona Sejdija-Heta

Portali lipjani.com mëson se nesër në pranin e Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, do të bëhet dorëzimi i çelësave të shtëpisë familjes Rrustemi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...