Published On: 22 Mars, 2016

Fëmijët refugjatë kërkojnë falje për Brukselin

Dhjetëra fëmijë refugjatë të kampit Idomeni kanë dhënë mbështetje për viktimat e sulmit në Bruksel duke bartur parulla “Na falni për Brukselin”.

Fotografitë e fëmijëve janë shpërndarë nëpër rrjetet sociale duke shkruar porosi në letra por edhe në trupat e tyre.

Nga sulmet terroriste që kanë ndodhur sot në Bruksel kanë vdekur 34 njerëz ndërsa 230 janë lënduar nga sulmet me bomba në aeroport dhe në metro.

 Në aeroportin e Brukselit ku kanë ndodhur dy shpërthime është gjetur edhe bomba e tretë e cila është deaktivizuar, kanë deklaruar zyrtarët.

Për këto sulme përgjegjësinë e ka marrë organizata terroriste ISIS

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...