Published On: 4 Shkurt, 2016

Fëmijët e pasur shqiptarë (Foto)

Këta janë trashëgimtarët e pasurive të njerzve më të fuqishëm ne vend.Ata  trashegojne pasurite e babait te tyre dhe pronar te bizneseve.

165b00e53ba8f6776122c917d08985c0

 

Adela Masha
E bija e Lulzim Mashes, aksioner kryesor në kolegjin “Wilson” ndërsa Adela është administratore në kete biznes.

b0f2b421300671027acb4c83d3652415

Motrat Kokëdhima: Era, Besa, Bora
Vajzat e Koço Kokëdhimës, pronar i gazetës Shekulli, aksioner i Abissnet etj. Besa dhe Bora kanë ndërtuar karrierat e tyre të suksesshme në botën e artit. Besa kohet e fundit i eshte perkushtuar edhe drejtimit te biznesit te babait te saj.

66557a02ec38d0a483a92d30ef4c718a

Dasara Malltezi
E bija e juristeve Jamarbër Malltezi dhe Argita Malltezi dhe njekohesisht mbesa e ish-kryeminstrit Sali Berisha.

 

I biri i Ramiz Kelmendit,themelues i Elkos Group ,rrjetin me te madh te supermarketeve ne Kosove.

6d41db6c42243261498a0bd752028fcd

Lori Hoxha dhe Sara Hoxha
Dy nga vajzat e të ndjerit Dritan Hoxha, themelues i Top Channel, Digitalb sh.a, Lori Caffe. Lori dhe Sara janë aksionere dhe merren me drejtimin dhe menaxhimin e bizneseve.

largea_selena1425921069

Femijet e Behxhet Pacollit,ne foto Selena,themelues i kompanise Mabetex dhe i shume biznezeve te tjera.

largea_1444811847 (1)

Edhe pse nuk dihet akoma pasuria aktuale e zv.kryeministrit Hashim Thaqi ,mendohet se pasuria  e tij eshte marramendese dhe trashegimtar i tij eshte djeli i vetem Endritit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...