Published On: 10 Gusht, 2016

Federata Ndërkombëtare e Judos i kthen përgjigje serbëve me rastin e testit anti-doping të Majlindës

Serbët shkojnë aq larg se aq tentojnë përmes pyetjeve t’i bëjnë presion Federatës Ndërkombëtare të Xhudos, për ta suspenduar Majlinda Kelmendin.

“Blic.rs” në pyetjet e dërguara në IJF, ka marrë një përgjigje të prerë, duke ua sqaruar zyra e Marius Vizer (president i IJF), përse nuk do të suspendohet Kelmendi.

Majlinda nuk është e vetmja, ja sa sportistë shqiptarë kanë fituar medalje olimpike (Foto)

“Doping testi i panjohur ishte bërë më 16 qershor 2016 në një kamp treningu në San Cyprien në Francë. Ata kishin një listë të sportistëve francezë, por vendosën të testojnë edhe xhudistët e huaj, dhe më të mirët në botë”.

“Trajnerët e tyre ishin të befasuar me këtë procedurë të kontrollës dhe kërkuan këshilla nga specialistë të IJF-s, për çështjet e kontrollit të anti-dopingut. Prandaj, bazuar në atë që ne dëgjuam prej tyre, trajnerët nuk janë të detyruar të paraqesin garuesit e vet në kushte të tilla”, ishte përgjigja e IJF-s, dhënë gazetës serbe, raporton Gazeta Olle.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...