Published On: 3 Shtator, 2016

FBI publikon dosjen e hetimit për Email-et e Hillary Clinton

FBI ka bërë publike dosjen hetimore për kandidaten demokrate për Presidencën e SHBA Hillary Clinton në lidhje me çështjen e email-eve.

Gjatë marrjes në pyetje në muajin korrik të këtij viti, Clinton i tha FBI-së se kishte përdorur një server personal për email-et kur ishte Sekretare e Shtetit “për lehtësi” gjatë punës. Pas verifikimeve, FBI mbylli hetimet ndaj kandidates demokrate.

Në materialin e publikuar sot nga FBI, paraqitet marrja në pyetje e Hillary Clinton si dhe një përmbledhje e hetimit për këtë çështje.

New York Times shkruan se dokumentet ofrojnë informacion të detajuar të rolit të Clinton gjatë hetimit 1-vjeçar të FBI-së, nëse ajo apo ndihmësit e saj kanë shkelur ligjin duke përdorur një server privat për të dërguar emaile në lidhje me punët shtetërore duke përfshirë edhe çështjet e klasifikuara.

Kliko KETU për të parë dosjen hetimore të FBI

Screenshot_7

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...