Published On: 1 Mars, 2016

Fatos Klosi kujton vrasjen e Alda Canajt: Marjani ishte njeri me kulturë, por u çmend!

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi pranoi që SHIK-u ishte njoftuar për problemet e familjes Canaj nga punonjësi i tyre. Madje sipas Klosit, në atë kohë u caktua një punonjëse e vjetër që të ndërmjetësonte mes palëve për pajtim. Ish kreu i SHIK tregon se u habit me vrasjen që kreu Marjani, pasi sipas Klosit ai ishte njeri i kultivuar dhe me kulturë, që nuk do ta zgjidhte një konflikt me forcë.

“Ky shqetësim ka ardhur dhe ne kemi vendosur një punonjësen tonë që të merrej ekskluzivisht me këtë shqetësim. Vrasja që bëri Marjani nuk ishte një shpërthim që erdhi nga hiçi, ishte një histori e trazuar, një marrëdhënie problematike mes dy të rinjve”- thote ai.

Sipas Klosit, të gjithë që e njihnin Marjanin, e dinin se ai ishte në një marrëdhënie me Aldën.

“Nuk e di a bashkëjetonin apo jo, por ishte një marrëdhënie që kishte zgjatur dhe në një moment ai u çmend, i doli vetja nga kontrolli dhe përfundoi në vrasjen e dy personave”- thote Klosi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...