Published On: 19 Janar, 2016

Fatos Ibishi i ka nxjerr padi serbëve të veriut të Mitrovicës për moslejimin e shfrytëzimit të shtwpisë

  • Fatos Ibishit i është pamundësuar hyrja dhe dalja nga shtëpia në Mitrovicë të Veriut, të cilën e kishte ndërtuar qysh në vitin 1995.

Para derës së hyrjes kohët e fundit ka filluar të rrëmihet e të ndërtohet një objekt kolektiv, siç thotë avokati i tij, nga strukturat ilegale në Veri, shkruan sot Koha Ditore.

Shtëpia, në anën e djathtë dhe të majtë, është e shoqëruar me të tjera objekte banimi, kurse prapa saj ekziston vetëm hapësirë malore. Në këtë mënyrë shtëpia e Ibishit ka mbetur e “bllokuar”. Fatin e njëjtë e ka edhe shtëpia fqinjit të tij, po ashtu shqiptar, Omer Zhubi.

Mirëpo, derisa ky i fundit thotë se do ta shesë atë, meqë nuk i ka mbetur zgjidhje tjetër edhe pas presionit “indirekt” nga, siç thotë ai, strukturat ilegale, Ibishi nuk pranon shitjen e shtëpisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...