Published On: 16 Maj, 2016

Faton Ramadani i kundërpërgjigjet Shalës: Shpresim Uka ju akuzon për dy vrasje

 
Faton Ramadani, vëllai i Burim e Arsim Ramadanit, i është kundërpërgjigjur zëvendësministrit të Ambientit Ferat Shala, i ka thënë këtij të fundit se gjithçka çfarë ka shkruar, janë incizime të Shpresim Ukës, i cili kishte folur për vrasjen e familjes Hajra.

Ramadani ka shkruar se e ka njoftuar paraprakisht Ferat Shalën për atë incizim të Shpresim Ukës, i cili e përfshin direkt në vrasjen e familjes Hajra.

Ramadani i ka thënë Shalës se nuk ka fare besim tek drejtësia vendore, duke treguar se ato incizime të cilat i posedon, do t’i dërgojë në Gjykatën Speciale.

Zëvendësministri i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferat Shala, ka reaguar pas publikimit të lajmit nga shqiptari.eu: Faton Ramadani: Ferat Shala i dha 70 mijë marka për ta vrarë familjen Hajra, me urdhër të Kadri Veselit”. Këtë raportim e ka përgënjeshtruara zv/ministri Shala, i cili ka thënë se kjo është një shpifje kundrejt tij dhe se ai është i gatshëm të dalë para organeve të drejtësisë në Kosovë që ta mohojë një gjë të tillë në mënyrë kategorike.

Ai i ka bërë thirrje Shalës që të bëjë publik një raport që e kishte hartuar SHIK-u për rastin Hajra, duke thënë se ai do të ndihmonte në zbulimin e së vërtetës.

Ramadani ka thënë se vrasja e familjes Hajra u bë pikërisht për t’u fshehur vrasja e Dr. Hafir Shalës dhe, siç ka thënë ai, shumë tradhti ndaj njerëzve që kontribuuan për liri.

Sipas Ramadanit, Hamëz Hajra u vra pasi nisi të bashkëpunojë me Tribunalin e Hages, për t’i nxjerrë rastet ende të pazbuluara. Ai ka thënë se këtë informacion e dinin vetëm shërbimet sekrete.

Ramadani ka shkruar se ka ruajtur incizime për t’i dërguar në Gjykatën Speciale, por se EULEX e ka bastisur dhe ia ka marrë të gjitha.

Faton Ramadani ka shkruar se incizimet janë duke u hetuar dhe se së shpejti pritet një përgjigje, ku, sipas tij, emri i Shalës përfshihet nga Shpresim Uka për dy vrasje. SHQIPTARI.EU

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...