Published On: 13 Maj, 2016

Faton Ramadani: Banda kriminale SHIK eliminoi vëllezërit e mi

Burim e Arsim Ramadani e vëllezërit Kiqina janë qe 14 në burg pa faj
Faton Ramadani
Burim e Arsimi kanë qenë truprojat e Gjeneralit Syleman Selimi, në atë kohë banda kriminale e quajtur SHIK e udhëhequr nga kryebanditi Kadri Veseli kishin raporte shumë të këqija me gjeneralin, kjo bandë kriminale e quajtur SHIK kishte urdhëruar ta përcjellnin Sylen, ku ai urdhën ju kishte dhënë një ushtari që në betejat e Drenicës njihet për heroizmin e luftës e për trimërin e ti. Ky ushtar kishte refuzu urdhrin duke ju thënë është e pabesueshme t’më jepet një urdhër i tillë për një gjeneral që të gjithë e çmojmë për luftën e tij, nga ai moment ai djalë nuk është marrë ma në atë organizatë kriminale.
Syla u dashka të dobësohet dhe pikërisht për t’ia këputur krahun e djathtë që kishte është dasht të eliminohen vëllezërit Ramadani.Kjo organizatë organizoi vrasjen e familjes Hajra dhe ia montoi nëpërmjet kriminelit të UDB-së Syleviq rastin me personat e pafajshëm. Kjo organizatë për mua kriminale arriti edhe të bëjë propagandën duke lavdruar Burimin për trimërinë se e ka vra familjen Hajra. Vitet shkonin, e rinin e tyre e shkatërronin padrejtësisht. Unë kerkoja zgjidhje te secili nga këta e te kriminelët e vëtetë se deri kur duhet qëndru për një krim tuajin, kishte asi që thoshin vraj, unë me kanë si ti i vraj të gjithë, po ata ishin të gjithë në SHIK.
Hashim Thaçi, Hajredin Kuqi, Adem Grabovci edhe kryetari i Gjykatës Supreme Fejzullah Hasani na mashtruan se po e rikthejnë lëndën në Supreme, por doli se të gjithë më mashtruan vetëm t’mi djegin të drejtat për ta rikthyer lëndën në rishqyrtim, unë ju tregova tre mashtruesve politik se unë kam prova që dëshmitarët flasin për vrasje e montim, por unë dua lirinë e vëllezërve të mi, këta mashtrues nuk e besonin këtë.
Nëse nuk mund të ndërhyjnë te Euleksi ta ndalin arrestimin nga këto prova që janë në Euleks pritet së shpejti arrestimi i atyre që përmenden në inqizim dhe të lirohen djemtë që e mbajtën mbi një shekull burg pa faj.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/hakerat-publikojne-listen-e-vrasesve-shqiptare-me-pagese-video/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...