Published On: 21 Prill, 2017

Fatmir Limaj: Brenda dy jave vendoset për zgjedhjet

Kryetari i NISMA për Kosovën , Fatmir Limaj ka thënë se tashmë janë mbledhur nënshkrimet për mocionin e mosbesimit të Qeverisë.

“Nisma i ka mbledh nënshkrimet. Por po bisedojmë me deputetët tjerë dhe nga ajo që po shoh tani e tutje me deputetë tjerë, gjërat kanë marr drejtimin e duhur dhe presim shumë shpejt suksesin e mocionit”, ka thënë  Lima, duke shtuar se mocioni do të jetë shumë shpejt në Kuvend, transmeton Indeksonline.

Limaj ka thënë se dy javët e ardhshme janë vendimtare për dërgimin e vendit në zgjedhje. Ai po aashtu ka thënë se Nisma së shpejti do ta prezantoj edhe kandidatin për kryetar të Prishtinës./Indeksonline/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...