Published On: 21 Mars, 2016

Fanë Rugova nderohet nga LDK-ja, bashkëshortja e Ibrahim Rugovës

Në shënimin e 26 vjetorit të themeliomit të Degës së Tretë të LDK së u nderua nga kjo degë znj. Fanë Rugova, bashkëshortja e presidentit Rugova.
Në përvjetor i cili ka filluar me intonimet e himneve të Kosovës si dhe atij dardan “Kur ka ra kushtrimi në Kosovë” si dhe me këngë kushtuar Ibrahim Rugovës, po merr pjesë edhe kryeministri dhe njëherësh kryetari i LDK-së Isa Mustafa, ish-presidenti Fatmir Sejdiu, Nexhat Daci, etj.

Ndërsa nga familja Rugova në përvjetor po marrin pjesë bashkëshortja e Rugovës Fana si dhe dy djemtë e tij Mendim dhe Ukë Rugovadhe vajza Teuta Rugova.

Me këtë rast aderuan edhe 180 anëtarë të ri në LDK.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...