Published On: 7 Prill, 2016

Familjet Jashari dhe Haradinaj munguan në betimin e Thaçit

Edhe pse ishin rezervuar vendet për pjesëmarrjen e familjeve Jashari dhe Haradinaj, pjesëtarë të këtyre familjeve nuk morën pjesë në ceremoninë e betimit të Hashim Thaçit si president i Kosovës.

Përveç tyre është vërejtur edhe mungesa e bashkëpunëtorit shumëvjeçar të Thaçit dhe ish-kryeministrit të vendit Bajram Rexhepi, raporton KTV.

Hashim Thaçi për një kohë të gjatë nuk ka komunikuar me pjesëtarët e familjes Jashari e përfaqësues të kësaj familje kanë thirrur disa herë për dialog politik ndërmjet pozitës dhe opozitës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...