Published On: 9 Shkurt, 2016

Familjarët e të burgosurve të Kumanovës: Na shkatërruan

Familjarët e të akuzuarve në rastin e Lagjes së Trimave të Kumanovës kërkojnë drejtësi dhe që ata që kanë përgaditur skenarin duhet të shkojnë në burg dhe jo njerëz të pafajshëm.

Këtë e thekson edhe Luljeta Ajdini, bashkëshortja e Besnik Ajdinit, njërit nga të akuzuarit, për të cilin pala mbrojtëse thonë se nuk ka asnjë dëshmi, pasi që ai në orët e hershme të mëngjesit është kapur nga policia, derisa bashkë me familjen dhe fëmijët ishin në gjumë.

Luljeta thekson për INA se nuk ka asnjë provë, por ashtu po e mbajnë në burg, për të bo ate që e kanë ndërmend apo në plan.

“Unë shpresoj se në gjykimin e radhës ai do të lihet i lirë, sepse ska asgjë çka ka bërë. S’dijmë çka të bëjmë. Askush nga politikanët nuk ka ndihmon, as edhe me ndonjë fjalë ngushëlluese. Vetëm shtëpia jonë mbeti e pandërtuar nga shteti dhe nuk kemi pasur kompensim”, rrëfen Luljeta Ajdini.

Ajo është e mërzitur se fëmijët e saj po përjetojnë dhimbje të madhe dhe po jetojnë në kushte të rënda.

“Kushtet si kemi mirë. Fëmijët shumë po mërziten dhe në hall të madh jemi. Pse gjithë kjo të na ndodhë neve që jemi të pafajshëm, derisa dikush që po thuhet se e paska organizu, nuk shkon në burg, por ende premtojnë me turp të madh se do të bëjnë atë e këtë. Ajo tani po përkujdeset për 4 fëmijët, që janë të moshave 17 vjeç,  13, 6 dhe 5 vjeç. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...