Published On: 17 Korrik, 2017

Familja Rugova flet për dështimin e PAN-it dhe frikën e LDK-së (Foto)

  • Presidenti Ibrahim Rugova edhe pse i kishte prirë gati dy decenie popullit të Kosovës, nuk e kishte zakon të fliste shumë. Traditën e tij, e vazhduan edhe dy pasardhësit e tij, Uka dhe Teuta, që u futën në politikë pas vdekjes së babait të tyre, shkruan Express.

Megjithatë në familjen Rugova duket se dikush tjetër ka vendosur ta thyejë heshtjen. Është bashkëshortja e Ukës, Blerta Kllokoqi –Rugova e cila ka reaguar ditëve të funditt rreth bllokadës për krijimin e qeverisë.

Reja e Rugovës, ka qëndrim kritikues edhe ndaj atyre që po mundohen ta shantazhojnë famijen Rugova dhe deputetët e LDK-së, por shprehet kritike jo drejtpërdrejt edhe ndaj Kryeministrit në largim Isa Mustafa.

Më poshtë disa nga postimet e saj të fundit. / Shqiptari.eu

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...